a
Z miłości do piękna i harmonii stworzyliśmy w Zgierzu miejsce, gdzie kompleksowo zadbamy o ciało i zdrowie naszych pacjentów.
PN-PT: 10:00 - 18:00 SB: 9.00 - 14.00

Aktualności

Kriolipoliza

Odchudzanie przez zamrażanie. Kriolipoliza jest najnowszą, sprawdzoną technologią zaprojektowaną do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Trwale niszczy komórki tłuszczowe, a efekty utrzymują się bardzo długo. Kriolipoliza w swojej skuteczności bywa porównywana z klasycznymi zabiegami liposukcji. Działanie aparatu opiera się na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych i ich rozpadzie pod wpływem odpowiednio niskiej temperatury.

Najbardziej zasadne jest wykonywanie wymrażania tkanki tłuszczowej na małe partie ciała takie jak: brzuch, ramiona, czy uda. Rezultaty wymrażania, ze względu na różną podatność organizmu na takie zabiegi są widoczne u niektórych już po miesiącu, inni muszą czekać od dwóch do kilku miesięcy.

Około 2-3 dni przed zabiegiem należy pobudzić układ limfatyczny i w tym celu wypijać więcej wody do 2/3 litrów. Nie wolno natomiast pić alkoholu, należy unikać ciężkostrawnego jedzenia i ograniczyć picie kawy, a na 2 tygodnie przed zabiegiem nie opalać miejsca wyznaczonego do zabiegu.

-rozrusznik serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie

-choroby wątrobowe i nerek
-ciąża i karmienie piersią
-choroby skóry (grzybicze, wirusowe, zakaźne)
-choroba Raynauda
-ostra pokrzywka pod wpływem zimna,
-krioglobulinemia
-napadowa hemoglobulinuria z zimna
-hipoproteinemia
-zaawansowana cukrzyca u osób starszych
-niewskazana dla dzieci, osób szybko marznących, nadwrażliwych na zimno.
-nowotwory do 5 lat po wyleczeniu
-przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
-operacja w obszarze zabiegu od 3 do 6 miesięcy po operacji.

Przebieg procesu eliminacji adipocytów:

  • 2-3 doba po zbiegu – pojawiają się pierwsze uszkodzenia adipocytów indukujące powstanie nacieku zapalnego.
  • 7-14 dni po zabiegu – następuje nasilenie miejscowego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej.
  • 14-30 dni po zabiegu – nasila się proces fagocytozy komórek tłuszczowych.
  • powyżej 30 dni po zabiegu – stan zapalny zmniejsza się, aby w końcu ustąpić zupełnie, a tkanka tłuszczowa ulega redukcji.

Po jednym zabiegu kriolipolizy dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej o około 25%. Pierwsze rezultaty widoczne są po około 3-6 tygodniach.

Każdy pacjent przed zabiegiem zapoznaje się z przeciwskazaniami oraz wypełnia ankietę (kartę pacjenta). Zabieg trwa od 30 do 50 minut. Zalecamy serię 3 zabiegów, z wynoszącym 45 dni odstępem pomiędzy nimi. Do zabiegu używane są mebrany antyodmrożeniowe.

Zazwyczaj organizm potrzebuje ok. 3 miesięcy na to, by pozbyć się obumarłym komórek tłuszczowych. Zbędna tkanka tłuszczowa usuwana jest naturalnie w trakcie procesu metabolicznego. Aby móc cieszyć się zadowalającymi efektami kriolipolizy, zabieg wymaga powtarzania.

Rekomendowana liczba 2–3 zabiegów wykonywanych co 2-3 miesiące. Pierwsze efekty są jednak widoczne już po 30 dniach. Wykonanie zalecanej liczby zabiegów owocuje utratą aż 5–7 cm w obwodzie oraz utrwaleniem uzyskanego efektu odchudzania.

Sprawdź inne zabiegi

Zabiegi uzupełniające

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna

Endermomasaż

Endermomasaż

Odchudzanie

Leczenie łysienia

Leczenie łysienia

Osocze bogatopłytkowe

Leczenie trądziku

Trądzik

Oczyszczanie wodorowe